1. Start
  2. Bostadsrätter
  3. Stockholms län
  4. Stockholm
  5. A1571066
 
KARTA
5 rums lägenhet i Stockholm

Bostadsrätt: Lägenhet, 5:a på 117 m², StockholmMed ljust och fritt läge samt både balkong och fransk balkong finns denna mycket trevliga, välplanerade och genomgående sällskapsvåning. Stort och lättmöblerat vardagsrum med fint ljusinsläpp via fransk balkong med helglasad dörr mot lugna Fryxellsgatan. Modernt kök med full maskinell utrustning och anslutande matsal via serveringsgång. Matsalen rymmer 10-12 personer och har utgång till balkong i sydväst som under september/oktober kommer förstoras till 2,4 x 1,4 m. En stor inre hall med öppen spis och platsbyggd bokhyllevägg binder samman lägenhetens samtliga rum. Master bedroom med fönster mot Fryxellsgatan med gott om förvaring via flera garderober samt plats för dubbelsäng. Det andra sovrummet placerat mellan kök och matsal är perfekt som barnrum eller gästrum. Rymligt helkaklat badrum med golvvärme, dusch, WC samt tvättpelare. Entréhall med säkerhetsdörr, gäst WC samt avhängning för ytterkläder. Hela lägenheten är i mycket bra skick med flertalet smakfulla detaljer och genomgående fiskbensparkett samt sobra färgval. Ett synnerligen tilltalande boende beläget på eftersökta och lugna Fryxellsgatan där Östermalm möter Lärkstaden med dagis, skolor, restauranger och livsmedelsbutiker tätt intill. Bra matbutik samt stort SATS gym runt hörnet. Goda kommunikationer samt närhet till nöjeslivet kring Stureplan och de natursköna områdena i Lill-Jansskogen och Humlegården. Solid förening i representativ fastighet.
Föreningens fastighet består av 36 st medlemslägenheter och 2 st lokaler med hyresrätt. Föreningen bildades 1998. Stabil och välskött förening. Inga planerade avgiftsändringar.
Solid förening i välskött fastighet anno 1927 med väl dokumenterad renoveringshistorik. Till lägenheten hör ett rymligt vindsförråd. På vinden finns även en fräsch fullrustad tvättstuga. På gården finns förutom en uteplats även cykelställ samt en plan att bygga ett barnvagnsrum. Stammarna är bytta i aktuell lägenhet och byts partiellt i förenignen, just nu ca 95% utbytt. Bredband fibernät höghastighet installerades under våren 2013. 

5 rums lägenhet i Stockholm

Bostadsrätt: Lägenhet, 5:a på 117 m², Stockholm

STOCKHOLM

Bostadsrätt, Lägenhet, 10 500 000 kr , 117Med ljust och fritt läge samt både balkong och fransk balkong finns denna mycket trevliga, välplanerade och genomgående sällskapsvåning. Stort och lättmöblerat vardagsrum med fint ljusinsläpp via fransk balkong med helglasad dörr mot lugna Fryxellsgatan. Modernt kök med full maskinell utrustning och anslutande matsal via serveringsgång. Matsalen rymmer 10-12 personer och har utgång till balkong i sydväst som under september/oktober kommer förstoras till 2,4 x 1,4 m. En stor inre hall med öppen spis och platsbyggd bokhyllevägg binder samman lägenhetens samtliga rum. Master bedroom med fönster mot Fryxellsgatan med gott om förvaring via flera garderober samt plats för dubbelsäng. Det andra sovrummet placerat mellan kök och matsal är perfekt som barnrum eller gästrum. Rymligt helkaklat badrum med golvvärme, dusch, WC samt tvättpelare. Entréhall med säkerhetsdörr, gäst WC samt avhängning för ytterkläder. Hela lägenheten är i mycket bra skick med flertalet smakfulla detaljer och genomgående fiskbensparkett samt sobra färgval. Ett synnerligen tilltalande boende beläget på eftersökta och lugna Fryxellsgatan där Östermalm möter Lärkstaden med dagis, skolor, restauranger och livsmedelsbutiker tätt intill. Bra matbutik samt stort SATS gym runt hörnet. Goda kommunikationer samt närhet till nöjeslivet kring Stureplan och de natursköna områdena i Lill-Jansskogen och Humlegården. Solid förening i representativ fastighet.
Föreningens fastighet består av 36 st medlemslägenheter och 2 st lokaler med hyresrätt. Föreningen bildades 1998. Stabil och välskött förening. Inga planerade avgiftsändringar.
Solid förening i välskött fastighet anno 1927 med väl dokumenterad renoveringshistorik. Till lägenheten hör ett rymligt vindsförråd. På vinden finns även en fräsch fullrustad tvättstuga. På gården finns förutom en uteplats även cykelställ samt en plan att bygga ett barnvagnsrum. Stammarna är bytta i aktuell lägenhet och byts partiellt i förenignen, just nu ca 95% utbytt. Bredband fibernät höghastighet installerades under våren 2013. 

Detaljer

Inte upplyst.

Kontakta annonsören

Se fler annonser här: Stockholm

Få nya bostäder som denna direkt på mail: Börja bevaka
Support
Blogg