Här bor du i lugna och gröna kvarter med närhet till både stadspuls och service.
Jag hyr ut min lägenhet över sommaren då jag inte kommer att vara i Uppsala. Det är en mysig 1:a i Luthagen, nära centrala Uppsala, med ett kök där det finns plats för att sitta och äta – något som gör bostaden extra trivsam och funktionell.
I närområdet finns flera livsmedelsbutiker, caféer, restauranger och annan service. På kort avstånd når du centrala Uppsala med dess breda utbud av shopping, nöjen och stadsliv.
Kommunikationerna är mycket goda. Det finns en busshållplats mycket nära bostaden och från Uppsala Centralstation går täta tågavgångar med goda pendlingsmöjligheter till Stockholm. Detta gör läget perfekt även för dig som arbetar i huvudstaden men vill bo i en lugnare och mer studentnära miljö under sommaren.
Ett perfekt sommarboende i ett attraktivt område med närhet till både natur, stad och smidiga kommunikationer.