Totalrenoverad lägenhet med 3 rum och kök på första våningen med balkong.
* Trerumslägenhet
* Hiss finns en halv trappa upp
* Kabel-tv via Telia & öppet fiber
* Balkong
* Parkeringsplats finns att hyra.
* Tillträde 15/8
Lägenheten
Renoverad lägenhet med spis med varmluftsugn och diskmaskin i köket.
Helkalkat badrum med dusch och tvättmaskin.
Ljusa väggar och parkettgolv i lägenheten.
Månadshyran är 11 001 kr/månad, i hyran ingår värme, vatten och kabel-tv.
Fastigheten
Fastigheten består av en L-formad byggnad som uppfördes år 1963 och som innefattar 111 lägenheter med balkong. Hiss finns i samtliga trapphus en halv trappa upp från entréplan. Belägen i området Ringstorp med närhet till centrala Helsingborg. I fastigheten finns fiber och kabel-tv via Telia.
Övriga utrymmen
Det finns cykelförråd, källarförråd, vindsförråd och tvättstuga. Sophus med sopsortering finns i separat hus i anslutning till parkeringsplatserna. 94 parkeringsplatser finns för uthyrning för 444 kr/månad med en årlig höjning på 2%. Till parkeringsplatserna är det separat kö.
Omgivning
På baksidan av fastigheten finns generösa grönytor med lekplats och grillplats.
Kommunikationer
Med buss tar det ca 10 minuter till centrum, med bil 5 minuter och med cykel ca 13 minuter. Helsingborg ligger vid Öresunds smalaste del och ger möjlighet för en åktur till den danska hamnstaden Helsingör. Bilderna på kök och badrum är exempelbilder vid renoverade lägenheter.