Välplanerat radhus i populära Polaris
Välkommen till ett modernt och trivsamt radhus i det eftertraktade bostadsområdet Polaris. Radhusen har uppförts som en förtätning av det befintliga området och erbjuder ett attraktivt boende med närhet till både centrum och goda kommunikationer.
Bostaden är fördelad på två plan med en boyta om cirka 104 m². Planlösningen är genomtänkt och erbjuder bland annat två badrum, ett på vardera våningsplan, vilket skapar en bekväm vardag för hela familjen. Till lägenheten hör även en egen vind och ett kallförråd som ger goda förvaringsmöjligheter.
På baksidan finns en uteplats i härligt västerläge, perfekt för eftermiddags- och kvällssolen.
I direkt anslutning till bostäderna finns ett grönområde med lekplats, boulebana och sittgrupper. Även utemiljön kring de befintliga fastigheterna har rustats upp för att skapa en trivsam och inbjudande boendemiljö.
Inför inflyttning kommer lägenheten att få nytt golv, och snickerierna i köket återställs efter en t
Höganäshems uppdrag är att bygga bostäder för alla kategorier människor som vill bo i vår kommun. Ibland till yngre, ibland till äldre, ibland lite dyrare och ibland lite billigare. I detta projekt vill vi rikta oss till våra befintliga hyresgäster som idag bor i flerfamiljshus men drömmer om en egen liten täppa eller uteplats. Reservation för eventuella avvikelser