Här har du en 1:a med sovalkov i populära området Körfältet. Lägenheten är bekvämt belägen i entréplan.
Det kommer EJ vara någon visning av denna lägenhet då badrummet kommer att totalrenoveras och vi ej kan ha visning när det är en byggarbetsplats. Badrummet kommer att ha vita stora kakelplattor på väggarna samt grått klinkersgolv med golvvärme.
Det kommer att vara förberett för tvättmaskin om man önskar det som tillval.
I övrigt har lägenheten äldre standard, vita köksluckor, spis med häll, nyare kyl men äldre liten frys. Köket är stort för att vara en 1:a med gott om plats för matbord och stolar.
Flertalet garderober i hallen som rymmer mycket.
Lägenheten kan vara redo för inflytt i mitten på juli om så önskas.
I månadshyran ingår värme, uppvärmning av vatten samt digital-TV. Du som hyresgäst har även tillgång till bredbandsuppkoppling på 1Mbit/s.
I bostadsområdets mitt finns en större park med stora grönytor, träd och en bollplan. På gångavstånd från kvarteret finns Lillänge Centrum med livsmedelsbutik, diverse småbutiker, restaurang, bensinstation. Varje gård har en stor lekplats. Parkeringsplatser och garage är samlade vid infarterna till kvarteret. För hushållstvätt finns två tvättstugor per gård och för grovtvätt finns totalt fyra tvättstugor i kvarteret. Cykel- och barnvagnsförråd finns i botten- alternativt souterrängplan