Hyresbostaden har markerats som uthyrd av hyresvärden. Den blir kanske ledig igen om den valda hyresgästen tackar nej. Annars har vi fortfarande liknande hyresbostäder till dig.
Fin enrummare med inglasad balkong.
Lägenheten har genomgående vitmålade väggar och parkettgolv förutom i en bit av hallen där det ligger klinker.
Köket går i vitt och här finns spis med induktionshäll och varmluftsugn samt diskmaskin.
Badrummet är helkaklat med vitt kakel på väggarna och grå klinker på golvet. Här finns dusch, handdukstork samt en kombinerad tvätt- och torkmaskin.
Säkerhetsdörr finns.
Bilderna är från den aktuella lägenheten.
Det är inte tillåtet att röka i lägenheten eller på balkongen.
Det här är ett bostadsområde som passar alla åldrar och familjekonstellationer. Hallasvängen kan erbjuda fördelar för alla kategorier. För barnfamiljen är det ett barnvänligt, skyddat och bilfritt område med generösa grönområden samt närhet till både barnomsorg och skolor.
Byggår: 1974
Antal våningar: 3
Antal lägenheter: 92
Storlekar: 1-2-3-4-5 rum och kök
Varmhyra
Övrigt: många lägenheter har inglasad balkong
Bilplats finns att hyra via Aimo Park. Garage finns att hyra via separat kö