Hyresbostaden har markerats som uthyrd av hyresvärden. Den blir kanske ledig igen om den valda hyresgästen tackar nej. Annars har vi fortfarande liknande hyresbostäder till dig.
Lägenheten är anpassad för alla. Det innebär bland annat att vissa ytor i bostaden är mer tilltagna för att underlätta framkomlighet. Entré till lägenheterna sker via loftgång på husets innergård. Med hiss når man lätt alla våningsplan och även förråden som är placerat på vinden. Alla lägenheter har inglasade balkonger mot gatan.
Lägenheten hyrs ut med varmhyra.
Varje lägenhet är utrustad med tvätt- och torkmöjlighet i badrummet.
På området finns idag ett antal fria parkeringsplatser.
Kabel-tv ingår som standard och alla lägenheter är utrustade med fiber.
Lägenheten är anpassad för max 3 personer.
Planritningen kan vara spegelvänd och inventarier kan i vissa fall avvika. Våra fastigheter ligger lite utspritt i tätorten, men alla ligger som längst lite drygt 1 km från tågstationen. Förutom tåg går det bra med bussar till angränsande kommuner.
Här finns kommunal service så som skolor, förskolor, konsthall, bibliotek, vårdcentral och en mängd andra verksamheter så som affärer, matbutiker, restauranger, frisörer, systembolag, apotek, biograf, motorbana, sommarland och mycket mer.