Här kommer vi upp på 7:e våningen. Lägenheten har loftgångsbalkong.
Vi kan nu presentera en lägenhet med två rum och kök. Öppen planlösning mellan kök och vardagsrum.
Lägenheten har en god standard med alla tänkbara bekvämligheter som bl.a tvättmaskin och torktumlare. Förråd finns i källaren.
Garage finns i huset. Uthyrningen går genom Aimo-Park. Gården är grönskande. med sittplatser. Gångavstånd till Ica Maxi. Ett centralt boende i Västra hamnen med goda bussförbindelse.
Lägenheten kommer att målas om innan inflyttning, men i övrigt hyrs den ut i befintligt skick.
Hall
Golv: Parkett
Vägg: Vitmålad
Sovrum
Golv: Ekparkett
Vägg: Vitmålad
Förvaring: Garderob med skjutdörrar
Vardagsrum
Golv: Ekparkett
Vägg: Vitmålad
Kök
Golv: Ekparkett
Vägg: Vitmålad
Stänkskydd: Vitt kakel
Bänkskiva: Svart i laminat
Köksluckor: Sandfärgade från Noblessa
Vitvaror: Spis med häll, spisfläkt, vit kyl/ frys samt diskmaskin.
Badrum
Golv: Mörkgrått klinkers
Vägg: Vitt kakel
Övrigt: Tvättmaskin och torktumlare, handdukstork (el), komfortvärme (el), dubbla duschdörrar samt vägghängd wc-stol.
Övrigt:
Parkering/Cykel/Förråd
Det finns möjlighet att ställa cykeln dels inomhus i ett cykelförråd på bottenvåningen men även ute på gården och mot gatan. Förråden finns nere i källaren.
Bredband/TV/Telefon
Övernattningslägenhet finns att hyra i BO01 mot avgift på 500 kr/natt. Digital bokning.
I detta hus är det individuell mätning och debitering av varmvattenförbrukningen. Detta gör vi för att spara vatten och värmeenergi i dagens utsatta miljö. Det bli även mer rättvist för dig som kund då du endast betalar för din egen förbrukning samtidigt som man värnar om miljön genom ökad medvetenhet.
Västra Hamnen har genomgått stora förändringar de senaste decennierna. Från att ha varit ett industriområde är Västra hamnen idag en attraktiv stadsdel med ett hållbart helhetstänk.
Många företag har etablerat sig i området och Malmö Universitet som har sitt säte här. Här finns parker och härliga promenadstråk längs med havet. Restauranger och kaféer.