Fastigheterna består av 36 trivsamma och moderna lägenheter med närhet till naturskön omgivning. Lägenheterna är fördelade på tre hus med hiss där varje hus rymmer tolv lägenheter i tre plan. Alla lägenheter har en genomtänkt planlösning för att tillgodose alla tänkbara behov och önskemål.
Varmvatten debiteras enligt faktisk förbrukning.
Med miljö och komfort i fokus
Husen är byggda med beprövad byggteknik i kombination med säkra lösningar och stor miljöhänsyn. Bland annat har värmeåtervinning installerats i husen. Här bor du bekvämt i någon av de tio marklägenheterna. Det finns både tvåor och treor. Lägenheterna har en tidlös design och modern funktionalitet med klinker i hall, stora helkaklade badrum samt rymliga och välutrustade kök med häll, inbyggnadsugn och micro. Gemensamt tvättrum med avskild efterbehandling.
Nära till det du behöver
Granliden ligger på promenadavstånd till affärer, service, skola och förskola samt buss- och tågförbindelser till Malmö, Lomma, Lund och Köpenhamn.
Lägenheten hyrs ut till personer som är 55 år eller äldre utan hemmavarande barn.