Hyresbostaden har markerats som uthyrd av hyresvärden. Den blir kanske ledig igen om den valda hyresgästen tackar nej. Annars har vi fortfarande liknande hyresbostäder till dig.
Fina lägenheter med tomt på fram och baksida som hyresgästen sköter själv.
Vardagsrum med utgång till uteplats, Parkett i vardagsrum
Sovrum med stora fönster för bra ljusinsläpp. Plastmatta i sovrum.
Vita väggar i hela lägenheten. Renoverad 2017.
Kök med plats för 3-4 stolar.
Tvättutrustning går inte att sätta i denna lägenhet då badrummet är något mindre men det finns en tvättstuga i markplan
Viktigt att veta
Garage ingår i denna lägenhet.
Förråd i anslutning till lägenheten
Uteplats och trädgård sköts av hyresgästen
Denna lilla uppstickare till tätort är i ständig utveckling och inflyttningen är hög. I centrum finns café, restauranger, butiker, optiker, vårdcentral, apotek, bank, matbutik, systembolag och bibliotek.
Skolor och förskolor finns på bra strategiska delar av Skurup, både centralt och i utkanterna.
Här finns även vår populära Folkhögskola, där många av våra framstående journalister fått sin utbildning.
Gymnasieskola för de elever som vill läsa transport och naturbruk/lantbruk finns också.
Naturen kring Svaneholm slott erbjuder sjö- och backlandskap med bl a. Promenadstigar och möjlighet till fisketurer.
Badvänliga stränder finns i Mossbystrand och Bingsmarken.
I Abbekås finns en charmig småbåtshamn med café och restauranger och det går att spela golf hela året runt på Abbekås golfklubb. Det finns mycket bra pendlingsmöjligheter med tåg till både Malmö, Lund, Höör och Ystad.
Med bil tar du dig på 30 minuter till Malmö, Trelleborg, Lund samt Ystad och fina Österlen.