Hyresbostaden har markerats som uthyrd av hyresvärden. Den blir kanske ledig igen om den valda hyresgästen tackar nej. Annars har vi fortfarande liknande hyresbostäder till dig.
Anneberg är en liten ort som ligger mellan Kungsbacka och Göteborg. Här har du nära till det mesta. I Anneberg centrum finns det en kiosk och en pizzeria. Bara några hundra meter bort hittar du pendelstationen med bra buss -och pendelförbindelser som tar dig in till centrala Göteborg på 20 minuter eller till Kungsbacka centrum på 5 minuter. I Kungsbacka hittar du massor av affärer och restauranger. Där finns också köpcentrum, bibliotek, kulturhus, biograf, banker m.m. Var du än befinner dig i Anneberg har du nära till naturen med ett flertal fina promenadstråk. Lägenheterna ligger i markplan eller en trappa upp med egna entréer. Här finns tre och fem rum och kök och samtliga lägenheter har en stor inglasad balkong. Tvättmaskin, torktumlare och diskmaskin finns i lägenheterna. Till varje lägenhet tillhör också ett kallförråd. Fiber finns indraget och du väljer själv vad du vill ha för utbud av tv, bredband och telefoni. Hyresgästen bekostar detta själv.
Hyra exkl. värme, hushållsel samt kall- och varmvatten.
Området ligger fint beläget med utsikt över ängarna. För barnen finns en gemensam lekplats i området. Området kommer att få ännu fler gemensamma ytor och parkeringsplatser som hyresgästerna får ta del av.
Kommande utveckling av Anneberg
Kungsbacka kommun har som mål att växa i centralorten, men också i vissa ytterområden. Anneberg är en av de orter där det finns en planerad expansion av området. Det planeras för fler bostäder, utökad service, vård- och omsorgsboende, förskola m.m. Här kan du läsa mer om den planerade utvecklingen i Anneberg
Trevlig ljus lägenhet i markplan med stor fin inglasad balkong. För planlösning, se dokument. Diskmaskin, tvättmaskin och torktumlare finns i lägenheten samt dusch. Tillhörande lägenhetsförråd i markplan. Rökning är inte tillåtet i lägenheten eller balkong.
Kallhyra. Kallvatten debiteras samtidigt med hyran, avräkning sker mot förbrukning. Uppvärmning av bostaden samt varmvatten sker via värmepump och belastar hyresgästens el-abonnemang som hyresgästen tecknar separat med Ellevio.