Visning kommer att äga rum på plats i bostaden. Du som får ett erbjudande kommer att få information om när visning kommer att ske. Du måste ha varit på visningen för att vara aktuell för erbjudandet. Om du inte kan närvara så har du möjlighet att skicka ett ombud i ditt ställe och om ingen närvarar räknas det som ett nej.
Väggarna i hall och vardagsrum kommer att målas vita innan inflyttning. Badrummet har dusch, ljus klinkergolv och vit fiboskiva på väggarna. Hallen har parkettgolv och säkerhetsdörr. Köket har parkettgolv, hällspis, ljusa köksluckor och vitmålade väggar med en grön fondvägg på vägg 3. Sovrum 1 har parkettgolv och grågröna tapeter. Vardagsrummet har parkettgolv
Då Förvaltaren i överenskommelse med Hyresgästföreningen inte har något underhåll på ytskikt, golv, snickerier eller övrigt, är inga åtgärder aktuella från Förvaltarens sida. Om ny hyresgäst önskar förnya väggar, golv, köksluckor etc. hänvisas till åtgärder i egen regi, alternativt tillval.
Tänk på att du som hyresgäst hos Förvaltaren alltid har en uppsägningstid att ta hänsyn till. Se din uppsägningstid i ditt bostadsavtal. Individuell mätning gällande vattenförbrukningen.