Nu finns möjlighet att hyra ett trivsamt radhus med ett mycket bra läge i Gustavsbergs hamn. Här bor du med närhet till allt du behöver i vardagen, samtidigt som du har goda kommunikationer. Det tar cirka 25 minuter med buss till Slussen och bussarna går dygnet runt.
I närområdet finns bland annat mataffärer, restauranger, frisör, gym, stall, padel och caféer.
Radhuset har tre sovrum, varav ett har en praktisk klädkammare som även kan användas som kontor. Det finns två badrum, ett med dusch och ett med badkar. Bostaden har dessutom två isolerade förråd samt två uteplatser med sol hela dagen.
I bostaden finns även en separat tvättstuga med både tvättmaskin och torktumlare.
I hyran ingår internet och grundutbud av TV.
Vatten och elförbrukning tillkommer. Elkostnaden avser hushållsel samt uppvärmning enligt föreningens rörliga elavtal. Ingen separat nätavgift tillkommer. Kostnaden brukar ligga på knappt 1 000 kr per månad, beroende på förbrukning.
Radhuset hyrs ut i väntan på försäljning och ligger även ute till försäljning. Under hyresperioden önskar vi därför ha möjlighet att genomföra visningar efter överenskommelse med hyresgästen.