The rental has been marked as reserved by the landlord. It may become available again if the chosen tenant regrets. We still have a lot of similar rentals for you -
Nacka – mellan storstad och skärgård. Här bor du i absolut närhet till skön natur, klippbad och motionsspår samtidigt som Nacka Forums stora köpcentrum med service och butiker kan locka.
I Ektorps centrum finns ett gott utbud av butiker, restauranger, kaféer och gym. Centrum är klassat som ett framtidsområde där kommunen planerar att expandera med ytterligare bostäder och service. Tonvikt ska läggas vid att skapa ett attraktivt torg och mötesplats. I den närmaste omgivningen finns även gott om vacker natur.
Från Ektorps centrum, några minuters promenad från bostaden, trafikerar Nacka/Värmdö-bussarna dygnet runt. Resan till Slussen tar ca. 20 minuter.
Välkommen till Aurora i Ektorp. I detta kvarter, som omsluter en grön och kuperad innergård, har vi studentlägenheter och hyresrätter för ungdomar.
I Ektorp har ByggVesta 207 studentlägenheter och hyresrätter för ungdomar. Bostadsområdet består av ett kvarter som omsluter en grön och kuperad innergård med gemensamma sittplatser, grillar, pingisbord och träklädda gradänger som nyttjas flitigt av de boende. Lägenhetsstorlekarna är från 1 rok på 24 m2 till 3 rok på 55 m2. Alla lägenheter har yteffektiv planlösning och moderna ytskikt.
I Aurora finns gott om gemensamhetsutrymmen för de boende studenterna. Med hjälp av inredningsbyrån Esteriör har vi skapat en lounge där hyresgästerna kan umgås – och som bidrar till nya möten. Inredningskonceptet är flexibelt med möbler som kan användas på många olika sätt, precis som de boende ville. I anslutning till loungen finns även ett kontor där Auroras områdesansvarig finns till hands för att hjälpa studenterna med en närvarande förvaltning