Mysig trerummare högst upp i huset med inglasad balkong.
Lägenheten hyrs ut i befintligt skick. Vi vill informera om att vissa ytskikt såsom väggar med äldre lagningar kan förekomma och bedöms som normalt slitage.
Lägenheten
Hall
Färg väggar: Vitmålade väggar
Golv: Vinylmatta i ljus träimitation
Förvaringsmöjligheter: Ja
Kök
Utrustning: Spis med keramikhäll, kolfilterfläkt, kyl/frys
Färg på köksinredning: Vita köksluckor
Färg väggar: Vitmålade väggar
Golv: Vinylmatta i ljus träimitation
Plats för matbord: Ja
Vardagsrum
Färg väggar: Vitmålade väggar
Golv: Parkett
Sovrum 1
Färg väggar: Vitmålade väggar
Golv: Parkett
Sovrum 2
Färg väggar: Vitmålade väggar
Golv: Parkett
Badrum
Utrustning: Wc-stol, tvättställ, handukstork, dusch
Väggar: Helkakat i vitt
Golv: Svart/ vit klinker
Övrigt
Säkerhetsdörr: Ja
Digitalt tvättbokningssystem: Ja
Finns det möjlighet att installera diskmaskin: Nej
Finns det möjlighet att installera tvättmaskin/torktumlare: Nej
Det finns inget barnvagnsförråd på markplan
Hyran för lägenheten avser 2026 års hyresnivå.
Inflyttning
Det datum som presenteras i Ledig fr.o.m. är det datum som vi skriver kontrakt från. I den här lägenheten finns det möjlighet att flytta in redan den 1/6.
Granne med Nobeltorget och Folkets Hus ligger Annelund, ett mindre bostadsområde i en lite mer avskild del av Malmö. Stadsdelen byggdes i mitten av 1950-talet och fastigheterna har renoverats sedan dess.
Annelunds förskola är granne med våra fastigheter vilket gör Annelund till ett praktiskt boende för barnfamiljer. I närheten finns även flera andra grundskolor.
Den gröna Enskifteshagen ligger i närområdet och här finns en fin lekplats och gott om utrymme för promenader.
Vid Nobeltorget, som ligger bara ett par kvarter från våra fastigheter, finns livsmedelsaffär och annan service. I Folkets Hus finns bland annat en restaurang.