LKF genomför en omfattande renovering av sina fastigheter på området. Den här lägenheten ingår inte i renoveringen. Men då renovering pågår i omkringliggande fastigheter kan boende på området bli störda av det pågående arbetet. Läs mer om det pågående arbetet här.
Trappan som den här lägenheten finns i genomgår just nu renovering och är avstängd. Någon visning erbjuds därför ej. Anmäl endast ditt intresse om du är beredd på att teckna avtal utan visning.
LÄGENHETENS PLACERING
Lägenhet på vån 9 av 9 med balkong. Balkonger glasas inte in.
Hiss finns. I den här trappan går hissen enbart till våning 8. Via loftgången kan man ta sig till trappan där hissen går till våning 9.
LÄGENHETEN
\- Lägenheten har klinkers i hallen.
\- I vardagsrummet som sträcker sig mot köket är det parkett.
\- I sovrum1, sovrum2 och i klädkammaren finns linoleum.
\- Diskmaskin och tvätt utrustning finns i lägenheten som standard. Detta ingår i angiven hyra.
\- Badrum med klinkers och kakel från 2004.
HYRAN
* Värme ingår i hyran.
* Varmvatten\- och elförbrukningen mäts och debiteras separat av LKF efter förbrukning för respektive lägenhet. Du betalar för din egen förbrukning och den kommer att synas på din hyresavi.
LÄGENHETSUNDERHÅLL
Innan inflyttning kommer parkett läggas om i kök/ vardagsrum.
I övrigt finns inget underhåll planerat i dagsläget, då inget har utgått enligt underhållsschemat. För mer allmän information om lägenhetsunderhåll, Klicka här.
ÖVRIGT
Tänk på din nuvarande uppsägningstid. Boende hos LKF har 3 månaders uppsägningstid.
Eventuella om- och tillbyggnader eller andra förändringar som tidigare hyresgäst har åstadkommit i lägenheten eller på dess uteplats, kommer att återställas i samband med nyuthyrning. Detsamma gäller ev. annan utrustning o inredning som inte tillhör LKF.
Med reservation för att lägenheten vid inflytt i vissa delar kan skilja sig från ovan beskrivning.