Log in

1 January 2027Available from
UnlimitedRental period
3Rooms

3 rums lägenhet i Landskrona Centrum

Falken är ett bostadsområde i södra Landskrona och fastigheten är byggd runt en gård med grönytor och lekplats, och är därmed ett populärt område. Falken har renoverats under olika omgångar, senaste renoveringen skedde år 2008, då den bruna fasaden omvandlades till en vit fasad som smälter in i stadsbilden. Mycket fin lägenhet med vitmålade väggar. Badrummet har helrenoveras och helkaklas samt utrustas med duschdörrar i glas och handdukstork tidigare. Lägenheten har balkong som nås från vardagsrummet. Det finns gott om förvaringsutrymme i en rymlig klädkammare i hallen. Köket har plats för ett matbord. Stadsbussar och regionbussar avgår från skeppsbrokajen 300 meter från Stora Strandgatan. Venbåtsterminalen ligger alldeles i närheten.

Fastigheten Falken är granne med Sofia Albertina kyrka, som omges av en vacker park. Citadellets grönområden och hamnen ligger nära.

About rental

Monthly net rent

Monthly net rent
8 250 kr.
Total monthly price
8 250 kr.

About property

Lifestyle

  • Pets allowed

Facilities

  • Elevator
  • Balcony

Inventory

  • Dryer
  • Washing machine
  • Dishwasher

Gallery

Map

Monthly net rent

8 250kr

BOSTADSPORTALAbout usBlog PressData and Privacy PolicyCookie policyPayment policyWhistleblower programCareer
SUPPORTRent out a roomMoving inspectionSublet a rental propertyCustomer supportTerms and conditions
SOCIAL MEDIA

The content is protected under copyright law. Regular, systematic or continuous collection, storage or any other form of compilation of data is not allowed without express written permission from BostadsPortal.
© 2001–2026 BostadsPortal