Välkommen till en trevlig 2:a på plan 1 med 10 minuters promenad till Östersunds centrum. Lägenheten har genomgående parkett golv och vitmålade väggar. Vid lägenhetsdörren så är det ett mörkt klinkergolv. Och det finns två garderober i hallen , samt en klädkammare för förvaring. Köket har vita skåpsluckor , mörk bänkskiva , glas keramik spis och ugn, och diskmaskin. Från vardagsrummet når du balkongen som ligger mot innergården.
Badrummet har vita större kakelplattor samt mörkt klinkergolv med golvvärme. Vidare så har badrummet badkar, och handukstork samt tvättställ med kommod under. Är det så att du själv vill ha tvättmaskin i badrummet så är det förberett för detta.
Den gemensamma tvättstugan ligger i fastigheten mittemot och tillhörande förråd i finns i närliggande fastighet.
I hyran ingår värme och vatten. Du behöver själv ha eget abonnemang för hushållsel.
I hyran ingår även digital-TV med Telias basutbud samt en bredbandsuppkoppling om 1 Mbit/s. Detta ingår då du ansluter dig till det öppna nätet via fiber. Bredbandsabonnemang med högre hastighet tecknar du själv via Z-market. För att få tillgång till bilpoolen registrerar du dig hos vår leverantör. Vi bjuder på månadsavgiften och du får tillgång till hyrbil under några timmar eller hela dagar. Du har även möjlighet att hyra bil på en annan ort. Observera att bilder som är märkta med ”AI Modified” eller ”E-styling” är inredda med hjälp av AI.