1. Start
 2. Hyresrätter
 3. Lägenheter
 4. Uppsala län
 5. Uppsala
 6. A2552962
 
1 rums lägenhet i Uppsala
1 rums lägenhet i Uppsala

Hyresrätt: Ledig lägenhet, 1:a på 62 m², tillsvidare, Uppsala


Furniture, electric appliance (Tv, internet, washing machine ect.) and tableware are included except electric charge (about 500 kr). And we prefer quiet persons since we have elder neighbors. Central lägenhet för 1-2 pers Du kan hyra denna lägenhet från 20190501 för ett år. Möbler, elektrisk apparat (TV, internet, tvättmaskin ect.) och porslin ingår förutom elektrisk laddning (ca 500 kr). Jag värnar om föreningen och mina trevliga grannar så jag söker en lugn och ansvarsfull person med fast inkomst, rökfri, djurfria samt och utan betalningsanmärkningar för längre uthyrning (1år). Hyresgästen kommer även behöva godkännas av föreningens styrelse. Tre månadshyra i insättning. Första kontakt sker endast genom mejl. Missa inte tillfället att hyra denna lägenhet med egen ingång och stor altan i ostört läge med en treblig radhuskänsla. Bostad om 2 rok i mycket gott skick med genomgående bitmålade väggar och parkettgolv i ek samt påkostade materialval. Planlösning rymmer ca 61,5 kvm och fördelar sig på en hall med plats för avhängning och viss möblering, ett rymligt kök med matplats för stora sällskap, ett stort sovrum med god förvaring i garderober och klädkammare, ett ljust vardagsrum med utgång till en fantastisk altan i ostört och soligt läge samt ett nyrenoverat badrum med jacuzzi och tvättmaskin. I Ekeby bor du i ett mycket lugnt och barnvänligt område med närhet till dagis och skolor, matvarubutik, bra kommunikationer, grönområden m m. På bekvämt cyklavstånd tar du dig till Luthagen, ågatan i city och Centralstationen. Hall Entre genom egen ingång til hall med plats för avhängning och viss möblering. Vita målade väggar och ljusgrå granit på golv. Kök Rymligt kök med matplats för stora, mycket god förvaring och generösa arbetsytor. Köket är utrustat med spis, fläkt, diskbänk med två hoar, bänkskiva i laminat samt side by side kyl och frys. Vita målade väggar och parkettgolv. Sovrum Stort sovrum med utrymme för dubbelsäng och möblering av exempelvis arbetsplats. God förvaring i fyra st fristående garderober samt en klädkammare med ingång från hallen samt sovrummet. Vita målade väggar och parkettgolv i ek. Vardagsrum Ljust vardagsrum med god plats för möblering av sällskapsyta samt utgång till stor altan med trätrall och staket. Altanen har generösa möbleringmöjligheter och ligger i ostört läge med sol från tidig förmiddag. Vardagsrummet har vita målade väggar och parkettgolv i ek. Badrum Stort badrum med bita kaklade väggar och ljusgrå granit på golv. Badrummet är utrustat med wc, spegelskåp över handfat med kommod, väggskåp, jacuzzi med vikbar duschvägg samt en tvättmaskin.
Få nya bostäder som denna direkt på mejl Börja bevaka

Fakta

 • Boendetyp

  Lägenhet
 • Hyra
  Lån

  9 950 kr
 • Boyta

  62 m²
 • Antal rum

  1
 • Hyresperiod

  Tillsvidare
 • Inflyttning

  Snarast
 • Endast student

  Nej
 • Postnr

  752 64
 • Postort

  Uppsala
 • Kommun

  Uppsala
 • Län

  Uppsala
 • Publicerad

  2019-03-18

1 rums lägenhet i Uppsala

Hyresrätt: Ledig lägenhet, 1:a på 62 m², tillsvidare, Uppsala

UPPSALA

Hyresrätt, Lägenhet, 9 950 kr , 62


Furniture, electric appliance (Tv, internet, washing machine ect.) and tableware are included except electric charge (about 500 kr). And we prefer quiet persons since we have elder neighbors. Central lägenhet för 1-2 pers Du kan hyra denna lägenhet från 20190501 för ett år. Möbler, elektrisk apparat (TV, internet, tvättmaskin ect.) och porslin ingår förutom elektrisk laddning (ca 500 kr). Jag värnar om föreningen och mina trevliga grannar så jag söker en lugn och ansvarsfull person med fast inkomst, rökfri, djurfria samt och utan betalningsanmärkningar för längre uthyrning (1år). Hyresgästen kommer även behöva godkännas av föreningens styrelse. Tre månadshyra i insättning. Första kontakt sker endast genom mejl. Missa inte tillfället att hyra denna lägenhet med egen ingång och stor altan i ostört läge med en treblig radhuskänsla. Bostad om 2 rok i mycket gott skick med genomgående bitmålade väggar och parkettgolv i ek samt påkostade materialval. Planlösning rymmer ca 61,5 kvm och fördelar sig på en hall med plats för avhängning och viss möblering, ett rymligt kök med matplats för stora sällskap, ett stort sovrum med god förvaring i garderober och klädkammare, ett ljust vardagsrum med utgång till en fantastisk altan i ostört och soligt läge samt ett nyrenoverat badrum med jacuzzi och tvättmaskin. I Ekeby bor du i ett mycket lugnt och barnvänligt område med närhet till dagis och skolor, matvarubutik, bra kommunikationer, grönområden m m. På bekvämt cyklavstånd tar du dig till Luthagen, ågatan i city och Centralstationen. Hall Entre genom egen ingång til hall med plats för avhängning och viss möblering. Vita målade väggar och ljusgrå granit på golv. Kök Rymligt kök med matplats för stora, mycket god förvaring och generösa arbetsytor. Köket är utrustat med spis, fläkt, diskbänk med två hoar, bänkskiva i laminat samt side by side kyl och frys. Vita målade väggar och parkettgolv. Sovrum Stort sovrum med utrymme för dubbelsäng och möblering av exempelvis arbetsplats. God förvaring i fyra st fristående garderober samt en klädkammare med ingång från hallen samt sovrummet. Vita målade väggar och parkettgolv i ek. Vardagsrum Ljust vardagsrum med god plats för möblering av sällskapsyta samt utgång till stor altan med trätrall och staket. Altanen har generösa möbleringmöjligheter och ligger i ostört läge med sol från tidig förmiddag. Vardagsrummet har vita målade väggar och parkettgolv i ek. Badrum Stort badrum med bita kaklade väggar och ljusgrå granit på golv. Badrummet är utrustat med wc, spegelskåp över handfat med kommod, väggskåp, jacuzzi med vikbar duschvägg samt en tvättmaskin.
För att zooma in krävs ett HittaBostadsPaket
För att se vägbeskrivningen krävs ett HittaBostadsPaket
För att zooma in behöver du ett HittaBostadsPaket
Karta och vägbeskrivning
 • Lägenheter i Uppsala
 • Antal visningar av annonsen 3
 • Nya 1:or i snitt per vecka 78
 • Genomsnittshyra för 1:or 5 357 kr
 • Genomsnittshyra för 62 m² 7 688 kr
Statistiken är baserad på BostadsPortals annonser
Support
Blogg