1. Start
 2. Bostadsrätter
 3. Stockholms län
 4. Stockholm
 5. A1843736
 
KARTA
2 rums lägenhet i Stockholm

Bostadsrätt: Lägenhet, 2:a på 45 m², StockholmEtt stenkast från vackra Skinnarviksparken och trendiga Hornstull, finns denna ljusa och rymliga hörnlägenhet om 45 kvm. Öppen planlösning mellan kök och vardagsrum  som maximerar sällskapsytorna och ljusinsläppet. Smakfullt renoverat kök med sober bänkskiva, vita skåpsluckor och all maskinell utrustning från Bosch och Siemens. Mycket gott om förvaring. Klinker med golvvärme på golvet. Lättmöblerat vardagsrum som ger härligt ljusinsläpp från två väderstreck. Rymligt sovrum med två garderober och plats för dubbelsäng. Fräscht badrum med dusch och förberett för tvättmaskin. Genomgående vacker och nyslipad fiskbensparkett. Fastighet från 1930 i en av Stockholms största och äldsta föreningar. Goda kommunikationer med T-bana Zinkensdamm eller Hornstull, samt flertalet busslinjer runt hörnet.
Brf Marmorn äger fastigheterna Marmorn 1-7 och består av 21 440 kvm bostäder och 821 kvm lokaler. Till lägenheten hör ett källarförråd och tillgång till 8 st tvättstugor, 3 st cykelrum, 4 st gästlägenheter, 2 st musikrum, 1 st snickarrum. Kabel-tv via ComHem inkluderat i avgiften och fiber bredband via Ownit 100 mbit.

Se föreningens mycket informativa hemsida; www.marmorn.se.
Bostadsrättsföreningen Marmorn är en av Stockholms största och äldsta bostadsrättföreningar, en välskött förening med mycket god ekonomi. Föreningen består av 539 bostadsrätter, 22 lokaler och 35 p-platser med hyresrätt. Väl fungerande och trevlig förening med gedigen historia. Föreningen är K-märkt för sin tidstypiska arkitektur i samma K-märkningsklass som Stadshuset, Operan och delar av Gamla Stan. Föreningen är en s.k. äkta förening. Inga planerade avgiftsändringar. Mer info om föreningens ekonomi finns i bilagd årsredovisning. 

2 rums lägenhet i Stockholm

Bostadsrätt: Lägenhet, 2:a på 45 m², Stockholm

STOCKHOLM

Bostadsrätt, Lägenhet, 3 245 000 kr , 45Ett stenkast från vackra Skinnarviksparken och trendiga Hornstull, finns denna ljusa och rymliga hörnlägenhet om 45 kvm. Öppen planlösning mellan kök och vardagsrum  som maximerar sällskapsytorna och ljusinsläppet. Smakfullt renoverat kök med sober bänkskiva, vita skåpsluckor och all maskinell utrustning från Bosch och Siemens. Mycket gott om förvaring. Klinker med golvvärme på golvet. Lättmöblerat vardagsrum som ger härligt ljusinsläpp från två väderstreck. Rymligt sovrum med två garderober och plats för dubbelsäng. Fräscht badrum med dusch och förberett för tvättmaskin. Genomgående vacker och nyslipad fiskbensparkett. Fastighet från 1930 i en av Stockholms största och äldsta föreningar. Goda kommunikationer med T-bana Zinkensdamm eller Hornstull, samt flertalet busslinjer runt hörnet.
Brf Marmorn äger fastigheterna Marmorn 1-7 och består av 21 440 kvm bostäder och 821 kvm lokaler. Till lägenheten hör ett källarförråd och tillgång till 8 st tvättstugor, 3 st cykelrum, 4 st gästlägenheter, 2 st musikrum, 1 st snickarrum. Kabel-tv via ComHem inkluderat i avgiften och fiber bredband via Ownit 100 mbit.

Se föreningens mycket informativa hemsida; www.marmorn.se.
Bostadsrättsföreningen Marmorn är en av Stockholms största och äldsta bostadsrättföreningar, en välskött förening med mycket god ekonomi. Föreningen består av 539 bostadsrätter, 22 lokaler och 35 p-platser med hyresrätt. Väl fungerande och trevlig förening med gedigen historia. Föreningen är K-märkt för sin tidstypiska arkitektur i samma K-märkningsklass som Stadshuset, Operan och delar av Gamla Stan. Föreningen är en s.k. äkta förening. Inga planerade avgiftsändringar. Mer info om föreningens ekonomi finns i bilagd årsredovisning. 

Detaljer

Inte upplyst.

Kontakta annonsören

 • Namn:

  Beatrice Enander
 • Telefon:

  08-667 00 20
 • Länk:

  Visas här!

Se fler annonser här: Stockholm

Få nya bostäder som denna direkt på mail: Börja bevaka
Support
Blogg