1. Start
 2. Bostadsrätter
 3. Stockholms län
 4. Stockholm
 5. A1810089
 
KARTA
1 rums lägenhet i Stockholm

Bostadsrätt: Lägenhet, 1:a på 23 m², StockholmNu ges möjligheten att förvärva denna unika lägenhet i en av Stockholms vackraste och mest välskötta fastigheter. Hela huset har genomgått en totalrenovering sedan 2012. Huset ger en känsla av internationell toppklass, trapphus med takmålningar, magnifik trädgård och inte minst tempererad vinkällare. Lägenheten är ytterst välplanerad och i mycket gott skick. Underbar blandning av exklusiva materialval, modern funktion och sekelskiftesdetaljer som rejäl takhöjd, spröjsade fönster, djupa fönsternischer och välvd dörr. Välkommande hall med goda avhängningmöjlighter. Vidare når vi rummet där vi slås av fiskbensparkett på golvet och murgröna som klättrar ned längst fönstrets utsida. Platsbyggt kök med ljust målade skåpluckor samt arbetsbänk och stänkskärm i Carrara-marmor. Köket erbjuder alla maskinell utrustning som ex diskmaskin, fullstor kyl/frys och spis med induktionshäll. Alla vitvaror från Miele. Platsbyggd garderobsvägg med inbyggt sänskåp i enhetlig stil som köket. Badrum i Carrara-marmor med dusch, golvvärme, och tvättpelare (Miele). Unik chans att förvärva ett beskymmersfritt boende i en magnifikt välskött fastighet nära Karlaplan. Varmt välkommen!
Bostadsrättsföreningen Furiren 5 är en så kallad äkta bostadsrättsförening med god ekonomi och låga avgifter. Föreningen förvärvade fastigheten Furiren 5 år 2012. Föreningen upplåter 16 lägenheter med bostadsrätt, en lokal med bostadsrätt samt 8 garageplatser med bostadsrätt. Föreningen har inte beslutat om någon förändring av avgiften eller större renovering av fastigheten.

På avgiften tillkommer obligatoriskt 517 kr/mån för bredband, hushållsel samt kabel-tv. Alla kostnader kommer på samma inbetalningskort vilket gör detta boende mycket beskymmersfritt.
Furiren 5 är ytterst välskött fastighet. Fastigheten har totalrenoverats till absolut perfektion sedan år 2012. Man har bytt stammar, elstigare, säkerhetsdörrar, renoverat trapphus, fasad mot gård, tak mm. Man har har låtit skapa en av Östermalms vackraste och mest välskötta innergårdar.

Till lägenheten hör ett källarförråd samt egen del i föreningens tempererade vinkällare.

1 rums lägenhet i Stockholm

Bostadsrätt: Lägenhet, 1:a på 23 m², Stockholm

STOCKHOLM

Bostadsrätt, Lägenhet, 2 950 000 kr , 23Nu ges möjligheten att förvärva denna unika lägenhet i en av Stockholms vackraste och mest välskötta fastigheter. Hela huset har genomgått en totalrenovering sedan 2012. Huset ger en känsla av internationell toppklass, trapphus med takmålningar, magnifik trädgård och inte minst tempererad vinkällare. Lägenheten är ytterst välplanerad och i mycket gott skick. Underbar blandning av exklusiva materialval, modern funktion och sekelskiftesdetaljer som rejäl takhöjd, spröjsade fönster, djupa fönsternischer och välvd dörr. Välkommande hall med goda avhängningmöjlighter. Vidare når vi rummet där vi slås av fiskbensparkett på golvet och murgröna som klättrar ned längst fönstrets utsida. Platsbyggt kök med ljust målade skåpluckor samt arbetsbänk och stänkskärm i Carrara-marmor. Köket erbjuder alla maskinell utrustning som ex diskmaskin, fullstor kyl/frys och spis med induktionshäll. Alla vitvaror från Miele. Platsbyggd garderobsvägg med inbyggt sänskåp i enhetlig stil som köket. Badrum i Carrara-marmor med dusch, golvvärme, och tvättpelare (Miele). Unik chans att förvärva ett beskymmersfritt boende i en magnifikt välskött fastighet nära Karlaplan. Varmt välkommen!
Bostadsrättsföreningen Furiren 5 är en så kallad äkta bostadsrättsförening med god ekonomi och låga avgifter. Föreningen förvärvade fastigheten Furiren 5 år 2012. Föreningen upplåter 16 lägenheter med bostadsrätt, en lokal med bostadsrätt samt 8 garageplatser med bostadsrätt. Föreningen har inte beslutat om någon förändring av avgiften eller större renovering av fastigheten.

På avgiften tillkommer obligatoriskt 517 kr/mån för bredband, hushållsel samt kabel-tv. Alla kostnader kommer på samma inbetalningskort vilket gör detta boende mycket beskymmersfritt.
Furiren 5 är ytterst välskött fastighet. Fastigheten har totalrenoverats till absolut perfektion sedan år 2012. Man har bytt stammar, elstigare, säkerhetsdörrar, renoverat trapphus, fasad mot gård, tak mm. Man har har låtit skapa en av Östermalms vackraste och mest välskötta innergårdar.

Till lägenheten hör ett källarförråd samt egen del i föreningens tempererade vinkällare.

Detaljer

Inte upplyst.

Kontakta annonsören

 • Namn:

  Marc Blumenthal
 • Telefon:

  08-667 00 20
 • Länk:

  Visas här!

Se fler annonser här: Stockholm

Få nya bostäder som denna direkt på mail: Börja bevaka
Support
Blogg