1. Start
  2. Bostadsrätter
  3. Stockholms län
  4. Stockholm
  5. A1808577
 
KARTA
2 rums lägenhet i Stockholm

Bostadsrätt: Lägenhet, 2:a på 48 m², Stockholm


Med ett mycket attraktivt läge nära Östermalmstorg och Stureplan ligger denna optimalt planerade lägenhet mot lugna Majorsgatan. Härligt vardagsrum med gott om plats för sällskapsdel samt matplats framför stort fönsterparti. Ingång till sovrum med dubbelsäng och utgång till balkong mot Majorsatan med eftermiddagssol. Fullt utrustat kök med fräscha ytskikt och bra arbetsytor. Helkaklat badrum med infällda spotlights, dusch och tvättmaskin. Inre hall med stora platsbyggda skjutdörrsgarderober. Välkomnande entréhall med avhägningsmöjligheter. En mycket väldisponerad och synnerligen attraktivt belägen tvårumslägenhet av hög klass. Bredband via fiber 1000 Mbit ingår i avgiften.
Brf Brunfisken 17 äger fastigheten Brunfisken 17 som uppfördes 1942. Den är belägen i hörnet av Linnégatan och Majorsgatan i Stockholm. Fastigheten består av 58 lägenheter med bostadsrätt och fyra källarlokaler med hyresrätt. Föreningen har god kontroll över ekonomin och har under 2015/2016 genomfört stora renoveringar av bland annat fasad & balkonger.
Trevlig förening med de stora renoveringarna genomförda bland annat stambyte 2001, 2016 renoverades samtliga fasader och fönster samt balkongerna byttes mot helt nya . Till lägenheten hör ett källarförråd. I föreningen finns en gemensam tvättstuga i källaren, här finns även cykelnrum samt ett styrelserum. Föreningen tar ut en överlåtelseavgift på 10% av ett PBB. För mer information, vänligen besök föreningens hemsida http://brunfisken17.bostadsratterna.se/hem. Bredband ingår i avgiften och levereras av AllTele.

2 rums lägenhet i Stockholm

Bostadsrätt: Lägenhet, 2:a på 48 m², Stockholm

STOCKHOLM

Bostadsrätt, Lägenhet, 4 250 000 kr , 48


Med ett mycket attraktivt läge nära Östermalmstorg och Stureplan ligger denna optimalt planerade lägenhet mot lugna Majorsgatan. Härligt vardagsrum med gott om plats för sällskapsdel samt matplats framför stort fönsterparti. Ingång till sovrum med dubbelsäng och utgång till balkong mot Majorsatan med eftermiddagssol. Fullt utrustat kök med fräscha ytskikt och bra arbetsytor. Helkaklat badrum med infällda spotlights, dusch och tvättmaskin. Inre hall med stora platsbyggda skjutdörrsgarderober. Välkomnande entréhall med avhägningsmöjligheter. En mycket väldisponerad och synnerligen attraktivt belägen tvårumslägenhet av hög klass. Bredband via fiber 1000 Mbit ingår i avgiften.
Brf Brunfisken 17 äger fastigheten Brunfisken 17 som uppfördes 1942. Den är belägen i hörnet av Linnégatan och Majorsgatan i Stockholm. Fastigheten består av 58 lägenheter med bostadsrätt och fyra källarlokaler med hyresrätt. Föreningen har god kontroll över ekonomin och har under 2015/2016 genomfört stora renoveringar av bland annat fasad & balkonger.
Trevlig förening med de stora renoveringarna genomförda bland annat stambyte 2001, 2016 renoverades samtliga fasader och fönster samt balkongerna byttes mot helt nya . Till lägenheten hör ett källarförråd. I föreningen finns en gemensam tvättstuga i källaren, här finns även cykelnrum samt ett styrelserum. Föreningen tar ut en överlåtelseavgift på 10% av ett PBB. För mer information, vänligen besök föreningens hemsida http://brunfisken17.bostadsratterna.se/hem. Bredband ingår i avgiften och levereras av AllTele.

Detaljer

Inte upplyst.

Kontakta annonsören

Se fler annonser här: Stockholm

Få nya bostäder som denna direkt på mail: Börja bevaka
Support
Blogg