1. Start
  2. Bostadsrätter
  3. Stockholms län
  4. Stockholm
  5. A1788351
 
KARTA
2 rums lägenhet i Stockholm

Bostadsrätt: Lägenhet, 2:a på 41 m², StockholmMycket väldisponerad lägenhet belägen högst upp i vacker välskött funkisfastighet med balkong i söder med milsvid utsikt. Härlig atmosfär med ljus öppen planlösning med underbart sällskapsrum med stort fönsterparti och balkong. Här finns det plats för både vardagsrumsdel, matsalsdel och trevlig biblioteksdel. Utgång till balkongen som ligger i rakt söderläge och tack vare det fria läget har man sol från tidig morgon till sen kväll. Modernt nyrenoverat kök med gott om förvaring och trevlig köksö. Full maskinell utrustning. Rogivande sovrum med platsbyggd garderob samt intilliggande passage med ytterligare bra förvaringsutrymme. Helkaklat badrum med dusch. Hall med bra avhängningsmöjlighet med fint stengolv och spotlights i taket. Säkerhetsdörr. Genomgående fina ljusa ytskikt och vackert parkettgolv. Mycket populära kvarter invid grönskande Tessinparken samt närhet till Karlaplan och Fältöversten.
Välskött vacker funkisfasighet med byggår 1935. Till lägenheten hör ett vindsförråd. På vinden finns även en "gästlägenhet" att hyra för en mindre summa. Härlig takterrass för föreningens medlemmar. Gemensam tvättstuga i källaren. Samfällighet med grönskande trädgård runt om fastigheten. Kabel-TV/Internet via ComHem. 
Bostadsrättsföreningen Ängskäret 3 består av 32 lägenheter med bostadsrätt och två lokaler med hyresrätt. Fastigheten förvärvades 2001. Inga planerade avgiftsändringar. Välunderhållen fastighet med de större renoveringarna bakom sig. Väl dokumenterat i årsredovisningen sidan 3. Bland de senare renoveringarna är den vackra porten i entrén i ek.

2 rums lägenhet i Stockholm

Bostadsrätt: Lägenhet, 2:a på 41 m², Stockholm

STOCKHOLM

Bostadsrätt, Lägenhet, 3 250 000 kr , 41Mycket väldisponerad lägenhet belägen högst upp i vacker välskött funkisfastighet med balkong i söder med milsvid utsikt. Härlig atmosfär med ljus öppen planlösning med underbart sällskapsrum med stort fönsterparti och balkong. Här finns det plats för både vardagsrumsdel, matsalsdel och trevlig biblioteksdel. Utgång till balkongen som ligger i rakt söderläge och tack vare det fria läget har man sol från tidig morgon till sen kväll. Modernt nyrenoverat kök med gott om förvaring och trevlig köksö. Full maskinell utrustning. Rogivande sovrum med platsbyggd garderob samt intilliggande passage med ytterligare bra förvaringsutrymme. Helkaklat badrum med dusch. Hall med bra avhängningsmöjlighet med fint stengolv och spotlights i taket. Säkerhetsdörr. Genomgående fina ljusa ytskikt och vackert parkettgolv. Mycket populära kvarter invid grönskande Tessinparken samt närhet till Karlaplan och Fältöversten.
Välskött vacker funkisfasighet med byggår 1935. Till lägenheten hör ett vindsförråd. På vinden finns även en "gästlägenhet" att hyra för en mindre summa. Härlig takterrass för föreningens medlemmar. Gemensam tvättstuga i källaren. Samfällighet med grönskande trädgård runt om fastigheten. Kabel-TV/Internet via ComHem. 
Bostadsrättsföreningen Ängskäret 3 består av 32 lägenheter med bostadsrätt och två lokaler med hyresrätt. Fastigheten förvärvades 2001. Inga planerade avgiftsändringar. Välunderhållen fastighet med de större renoveringarna bakom sig. Väl dokumenterat i årsredovisningen sidan 3. Bland de senare renoveringarna är den vackra porten i entrén i ek.

Detaljer

Inte upplyst.

Kontakta annonsören

Se fler annonser här: Stockholm

Få nya bostäder som denna direkt på mail: Börja bevaka
Support
Blogg