1. Start
  2. Bostadsrätter
  3. Stockholms län
  4. Stockholm
  5. A1760147
 
KARTA
3 rums lägenhet i Stockholm

Bostadsrätt: Lägenhet, 3:a på 91 m², Stockholm


Förstklassig vindsvåning utan insyn om totalt 91 +11 kvm med rymlig terrass om ca 4-6 kvm i sydvästläge med utsikt utöver takåsar. Underbar vindsvåningskaraktär med stora ljusinsläpp. Trevliga detaljer såsom fönsterkupor, terrass, eldstad samt härlig rymd och atmosfär. Magnifikt sällskapsrum med ca 5m i nock och öppen planlösning bestående av vardagsrum, matsal och kök samt utgång till terrass. Vardagsrum med öppen spis och platsbyggd bokhylla. Kök i vinkel intill matplats med all maskinell utrustning, vita snickerier samt bänkskiva av granit. Master bedroom på loftet med fint ljusinsläpp via takfönster. Sovrum på entréplan med gott om förvaring och plats för dubbelsäng. Mycket god förvaring via garderobsvägg och genomgående smarta förvaringslösningar. Stilrent badrum med golvvärme, kombinationsmaskin och både badkar samt dusch. Synnerligen ett tilltalande boende beläget invid Odenplan med fri utsikt utan insyn. I våningen finns air condition installerad och framdragen till samtliga ytor. Lägenhetens entré börjar på plan 3 och innefattar stentrappen på bilden vilket ger en extra trevlig och hemtrevlig känsla. Brf Dala 35 bildades år 2001. Föreningen upplåter 39 lägenheter med bostadsrätt och 2 lägenheter samt 2 lokaler med hyresrätt. Stabil och välskött förening. Inga planerade förändringar av avgifter mer än den genomförda höjningen under inledningen av 2016 med 7%. Föreningens fastighet innehas med tomträtt.
Solid förening i välskött fastighet med väl dokumenterad renoveringshistorik. Till lägenheten hör ett källarförråd. I källaren finns en fräsch, fullrustad tvättstuga samt cykel- och barnvagnsrum. På gården finns en uteplats för föreningens medlemmar. Se årsredovisningen för information om genomförda renoveringar. Inga stora renoveringar planerade. Vindsvåningen byggdes 2007. Området kring Vanadisplan är fullt av restauranger och caféer. De redan goda kommunikationerna kommer att ökas ytterligare genom att en av nedgångarna till Citybanan placeras inom ett par minuters promenad från porten.

3 rums lägenhet i Stockholm

Bostadsrätt: Lägenhet, 3:a på 91 m², Stockholm

STOCKHOLM

Bostadsrätt, Lägenhet, 7 950 000 kr , 91


Förstklassig vindsvåning utan insyn om totalt 91 +11 kvm med rymlig terrass om ca 4-6 kvm i sydvästläge med utsikt utöver takåsar. Underbar vindsvåningskaraktär med stora ljusinsläpp. Trevliga detaljer såsom fönsterkupor, terrass, eldstad samt härlig rymd och atmosfär. Magnifikt sällskapsrum med ca 5m i nock och öppen planlösning bestående av vardagsrum, matsal och kök samt utgång till terrass. Vardagsrum med öppen spis och platsbyggd bokhylla. Kök i vinkel intill matplats med all maskinell utrustning, vita snickerier samt bänkskiva av granit. Master bedroom på loftet med fint ljusinsläpp via takfönster. Sovrum på entréplan med gott om förvaring och plats för dubbelsäng. Mycket god förvaring via garderobsvägg och genomgående smarta förvaringslösningar. Stilrent badrum med golvvärme, kombinationsmaskin och både badkar samt dusch. Synnerligen ett tilltalande boende beläget invid Odenplan med fri utsikt utan insyn. I våningen finns air condition installerad och framdragen till samtliga ytor. Lägenhetens entré börjar på plan 3 och innefattar stentrappen på bilden vilket ger en extra trevlig och hemtrevlig känsla. Brf Dala 35 bildades år 2001. Föreningen upplåter 39 lägenheter med bostadsrätt och 2 lägenheter samt 2 lokaler med hyresrätt. Stabil och välskött förening. Inga planerade förändringar av avgifter mer än den genomförda höjningen under inledningen av 2016 med 7%. Föreningens fastighet innehas med tomträtt.
Solid förening i välskött fastighet med väl dokumenterad renoveringshistorik. Till lägenheten hör ett källarförråd. I källaren finns en fräsch, fullrustad tvättstuga samt cykel- och barnvagnsrum. På gården finns en uteplats för föreningens medlemmar. Se årsredovisningen för information om genomförda renoveringar. Inga stora renoveringar planerade. Vindsvåningen byggdes 2007. Området kring Vanadisplan är fullt av restauranger och caféer. De redan goda kommunikationerna kommer att ökas ytterligare genom att en av nedgångarna till Citybanan placeras inom ett par minuters promenad från porten.

Detaljer

Inte upplyst.

Kontakta annonsören

Se fler annonser här: Stockholm

Få nya bostäder som denna direkt på mail: Börja bevaka
Support
Blogg