1. Start
 2. Bostadsrätter
 3. Stockholms län
 4. Stockholm
 5. A1601501
 
KARTA
3 rums lägenhet i Stockholm

Bostadsrätt: Lägenhet, 3:a på 97 m², STOCKHOLM, StockholmVälkommen till denna magnifika vindsvåning med hiss rakt in och alla attraktiva attribut en vindsvåning ska ha. Extremt ljus med ljusinsläpp från flertalet vanliga fönster samt takfönster och skjutdörrar i glas ut till terrassen. Synliga takbjälkar, braskamin och gediget ekgolv. Helt insynsskyddat läge med utsikt över takåsarna och Högalids kyrka. Mycket välplanerad där de sociala ytorna flyter ihop och terrassen blir ett extra rum om sommaren. Golvvärme i hela våningen. Vinden färdigställdes 2013 och är i mycket bra skick.

Hall med stengolv och bra avhängningsmöjlighet. Två garderober samt ett stort förråd. Härligt sällskapsrum med utsikt mot takåsarna som det glasade terassdörrarna och räcket i glas på terrassen bidrar till. Terrassen är ca 10 kvm med gott om plats för soffgrupp och bord. Sol från eftermiddagen till kvällen. Om sommaren har man även morgonsol. Infravärme med timer och eluttag. Elegant kök i modern stil med stor matplats invid två fönster. Platsbyggd soffa med förvaring under. Vitvaror från Siemens förutom vinkylen som är Miele. Väl tilltagen bänkskiva i Carrara marmor. Två sovrum som båda har gott om förvaring. Stort badrum i sobra färger med härlig utsikt från såväl duschen som hörnbadkaret. Kombinerad tvättmaskin, dubbelhandfat och värmegolv.

 
Brf Högalidsparken förvärvade fastigheten 1918 och föreningen består idag av 59 lägenheter med bostadsrätt samt 4 kommersiella lokaler med hyresrätt. Föreningen har god ekonomi och låg skuldsättning. Avgiften kommer sänkas per den 1:a juli med 5% och avgiften på 4752 kr/m är den sänkta avgiften.
Välskött fastighet anno 1913 med de stora renoveringarna bakom sig. Väl dokumenterat i årsredovisningen sidan 3. Till lägenheten hör ett källarförråd och ytterligare förråd går att hyra för 250:-/m. Tvättstuga och barnvagnsrum. Bredband och telefoni från Ownit. Föreningens hemsida; www.sbc.se/Forenings-hemsida-ny/H/Hogalidsparken/Hem/

3 rums lägenhet i Stockholm

Bostadsrätt: Lägenhet, 3:a på 97 m², STOCKHOLM, Stockholm

STOCKHOLM

Bostadsrätt, Lägenhet, 9 500 000 kr , 97Välkommen till denna magnifika vindsvåning med hiss rakt in och alla attraktiva attribut en vindsvåning ska ha. Extremt ljus med ljusinsläpp från flertalet vanliga fönster samt takfönster och skjutdörrar i glas ut till terrassen. Synliga takbjälkar, braskamin och gediget ekgolv. Helt insynsskyddat läge med utsikt över takåsarna och Högalids kyrka. Mycket välplanerad där de sociala ytorna flyter ihop och terrassen blir ett extra rum om sommaren. Golvvärme i hela våningen. Vinden färdigställdes 2013 och är i mycket bra skick.

Hall med stengolv och bra avhängningsmöjlighet. Två garderober samt ett stort förråd. Härligt sällskapsrum med utsikt mot takåsarna som det glasade terassdörrarna och räcket i glas på terrassen bidrar till. Terrassen är ca 10 kvm med gott om plats för soffgrupp och bord. Sol från eftermiddagen till kvällen. Om sommaren har man även morgonsol. Infravärme med timer och eluttag. Elegant kök i modern stil med stor matplats invid två fönster. Platsbyggd soffa med förvaring under. Vitvaror från Siemens förutom vinkylen som är Miele. Väl tilltagen bänkskiva i Carrara marmor. Två sovrum som båda har gott om förvaring. Stort badrum i sobra färger med härlig utsikt från såväl duschen som hörnbadkaret. Kombinerad tvättmaskin, dubbelhandfat och värmegolv.

 
Brf Högalidsparken förvärvade fastigheten 1918 och föreningen består idag av 59 lägenheter med bostadsrätt samt 4 kommersiella lokaler med hyresrätt. Föreningen har god ekonomi och låg skuldsättning. Avgiften kommer sänkas per den 1:a juli med 5% och avgiften på 4752 kr/m är den sänkta avgiften.
Välskött fastighet anno 1913 med de stora renoveringarna bakom sig. Väl dokumenterat i årsredovisningen sidan 3. Till lägenheten hör ett källarförråd och ytterligare förråd går att hyra för 250:-/m. Tvättstuga och barnvagnsrum. Bredband och telefoni från Ownit. Föreningens hemsida; www.sbc.se/Forenings-hemsida-ny/H/Hogalidsparken/Hem/

Detaljer

Inte upplyst.

Kontakta annonsören

 • Namn:

  Beatrice Enander
 • Telefon:

  08-667 00 20
 • Länk:

  Visas här!

Se fler annonser här: Stockholm

Få nya bostäder som denna direkt på mail: Börja bevaka
Support
Blogg