1. Start
  2. Bostadsrätter
  3. Stockholms län
  4. Stockholm
  5. A1596167
 
KARTA
3 rums lägenhet i Stockholm

Bostadsrätt: Lägenhet, 3:a på 83 m², StockholmSekelskifteslägenhet i hörnläge invid Mariatorget. Generöst vardagsrum med pampig kakelugn, vackra slipade trägolv och stora fönster. Här finns plats för båda matbord och sällskapsytor. Rymligt fullrustat kök med gott om arbetsytor. Generöst master bedroom i hörnläge med fri utsikt och balkongplaner samt kakelugn. Rofyllt sovrum i anslutning till köket med plats för övrig möblering. Stilrent badrum med dusch och golvvärme. Synnerligen ljus & inbjudande lägenhet i mycket gott skick, klar för inflyttning. Välskött stambytt fastighet belägen i populära kvarter, området sprudlar av restauranger, caféer och gatuliv och Mariatorget, som flera gånger utnämnts till Stockholms vackraste park är på sommaren en grönskande oas. Varmt välkommen till ett unikt boende på Södermalm!
Bostadsrättsföreningen Kattryggen 11 ligger i en vacker hörnfastighet invid Mariatorget. Fastigheten som byggdes 1890 är ett flerbostadshus med fyra våningar. Föreningen består av 13 lägenheter med bostadsrätt samt två lokaler med hyresrätt. Föreningen förvärvade fastigheten 2010. Föreningen har mycket stabil ekonomi. För mer information se bilagd årsredovisning.
Välskött och stabil förening i trevlig fastighet med de stora renoveringarna genomförda. Stambyte 1980. Till lägenheten hör ett källarförråd. Föreningens medlemmar disponerar gemensamt tvättstuga, cykelrum samt en innergård med trädgårdsmöbel. Fastigheten har Kabel-TV via ComHem och internet via Ownit. Mer info om fastigheten finns i bilagd årsredovisning. Föreningen planerar underhåll av tak samt hiss allt inom underhållsplanen och inom budget. Föreningen söker just nu om bygglov för balkonger, för denna lägenhet kommer balkongen placeras i hörnet ut mot gatan. Lägenheten värms upp med direktverkande el, kostnad för el och värme ca 520kr/mån.

3 rums lägenhet i Stockholm

Bostadsrätt: Lägenhet, 3:a på 83 m², Stockholm

STOCKHOLM

Bostadsrätt, Lägenhet, 6 650 000 kr , 83Sekelskifteslägenhet i hörnläge invid Mariatorget. Generöst vardagsrum med pampig kakelugn, vackra slipade trägolv och stora fönster. Här finns plats för båda matbord och sällskapsytor. Rymligt fullrustat kök med gott om arbetsytor. Generöst master bedroom i hörnläge med fri utsikt och balkongplaner samt kakelugn. Rofyllt sovrum i anslutning till köket med plats för övrig möblering. Stilrent badrum med dusch och golvvärme. Synnerligen ljus & inbjudande lägenhet i mycket gott skick, klar för inflyttning. Välskött stambytt fastighet belägen i populära kvarter, området sprudlar av restauranger, caféer och gatuliv och Mariatorget, som flera gånger utnämnts till Stockholms vackraste park är på sommaren en grönskande oas. Varmt välkommen till ett unikt boende på Södermalm!
Bostadsrättsföreningen Kattryggen 11 ligger i en vacker hörnfastighet invid Mariatorget. Fastigheten som byggdes 1890 är ett flerbostadshus med fyra våningar. Föreningen består av 13 lägenheter med bostadsrätt samt två lokaler med hyresrätt. Föreningen förvärvade fastigheten 2010. Föreningen har mycket stabil ekonomi. För mer information se bilagd årsredovisning.
Välskött och stabil förening i trevlig fastighet med de stora renoveringarna genomförda. Stambyte 1980. Till lägenheten hör ett källarförråd. Föreningens medlemmar disponerar gemensamt tvättstuga, cykelrum samt en innergård med trädgårdsmöbel. Fastigheten har Kabel-TV via ComHem och internet via Ownit. Mer info om fastigheten finns i bilagd årsredovisning. Föreningen planerar underhåll av tak samt hiss allt inom underhållsplanen och inom budget. Föreningen söker just nu om bygglov för balkonger, för denna lägenhet kommer balkongen placeras i hörnet ut mot gatan. Lägenheten värms upp med direktverkande el, kostnad för el och värme ca 520kr/mån.

Detaljer

Inte upplyst.

Kontakta annonsören

Se fler annonser här: Stockholm

Få nya bostäder som denna direkt på mail: Börja bevaka
Support
Blogg