1. Start
 2. Bostadsrätter
 3. Stockholms län
 4. Stockholm
 5. A1575512
 
KARTA
3 rums lägenhet i Stockholm

Bostadsrätt: Lägenhet, 3:a på 64 m², StockholmTilltalande och mycket väldisponerad lägenhet belägen i vacker välskött funkisfastighet. Härlig atmosfär med ljus öppen planlösning med underbart sällskapsrum med stort fönsterparti som vetter åt tre väderstreck. Här finns det plats för både vardagsrumsdel, matsalsdel och trevlig biblioteksdel invid vacker fungerande öppen spis. Utgång till balkongen som ligger i rakt söderläge och tack vare det fria läget får man också med morgon/kvällssolen. Fint funkiskök med gott om skåp som är i original samt ett kall skafferi. All maskinell utrustning. Rogivande sovrum med platsbyggda garderober samt intilliggande passage med ytterligare bra förvaringsutrymme. Badrum med ljust kakel och dusch. Hall med bra avhängningsmöjlighet med fint stengolv och spotlights i taket. Säkerhetsdörr. Genomgående fina ljusa ytskikt och vackert parkettgolv. Mycket populära kvarter invid grönskande Tessinparken samt närhet till Karlaplan och Fältöversten.
Välskött vacker funkisfasighet med byggår 1935. Till lägenheten hör ett vindsförråd. På vinden finns även en "gästlägenhet" att hyra för en mindre summa. Härlig takterrass för föreningens medlemmar. Gemensam tvättstuga i källaren. Samfällighet med grönskande trädgård runt om fastigheten. Kabel-TV/Internet via ComHem. 
Bostadsrättsföreningen Ängskäret 3 består av 32 lägenheter med bostadsrätt och två lokaler med hyresrätt. Fastigheten förvärvades 2001. Inga planerade avgiftsändringar.
Välunderhållen fastighet med de större renoveringarna bakom sig. Väl dokumenterat i årsredovisningen sidan 3. Bland de senare renoveringarna är den vackra porten i entrén i ek.

3 rums lägenhet i Stockholm

Bostadsrätt: Lägenhet, 3:a på 64 m², Stockholm

STOCKHOLM

Bostadsrätt, Lägenhet, 5 290 000 kr , 64Tilltalande och mycket väldisponerad lägenhet belägen i vacker välskött funkisfastighet. Härlig atmosfär med ljus öppen planlösning med underbart sällskapsrum med stort fönsterparti som vetter åt tre väderstreck. Här finns det plats för både vardagsrumsdel, matsalsdel och trevlig biblioteksdel invid vacker fungerande öppen spis. Utgång till balkongen som ligger i rakt söderläge och tack vare det fria läget får man också med morgon/kvällssolen. Fint funkiskök med gott om skåp som är i original samt ett kall skafferi. All maskinell utrustning. Rogivande sovrum med platsbyggda garderober samt intilliggande passage med ytterligare bra förvaringsutrymme. Badrum med ljust kakel och dusch. Hall med bra avhängningsmöjlighet med fint stengolv och spotlights i taket. Säkerhetsdörr. Genomgående fina ljusa ytskikt och vackert parkettgolv. Mycket populära kvarter invid grönskande Tessinparken samt närhet till Karlaplan och Fältöversten.
Välskött vacker funkisfasighet med byggår 1935. Till lägenheten hör ett vindsförråd. På vinden finns även en "gästlägenhet" att hyra för en mindre summa. Härlig takterrass för föreningens medlemmar. Gemensam tvättstuga i källaren. Samfällighet med grönskande trädgård runt om fastigheten. Kabel-TV/Internet via ComHem. 
Bostadsrättsföreningen Ängskäret 3 består av 32 lägenheter med bostadsrätt och två lokaler med hyresrätt. Fastigheten förvärvades 2001. Inga planerade avgiftsändringar.
Välunderhållen fastighet med de större renoveringarna bakom sig. Väl dokumenterat i årsredovisningen sidan 3. Bland de senare renoveringarna är den vackra porten i entrén i ek.

Detaljer

Inte upplyst.

Kontakta annonsören

 • Namn:

  Beatrice Enander
 • Telefon:

  08-667 00 20
 • Länk:

  Visas här!

Se fler annonser här: Stockholm

Få nya bostäder som denna direkt på mail: Börja bevaka
Support
Blogg