1. Start
  2. Bostadsrätter
  3. Stockholms län
  4. Stockholm
  5. A1571073
 
KARTA
2 rums lägenhet i Stockholm

Bostadsrätt: Lägenhet, 2:a på 37 m², StockholmI ståtlig sekelskiftesfastighet anno 1890 på en av Östermalms mest eftertraktade adresser finner vi denna välplanerade lägenhet med balkong. Takhöjd på 3,60 meter och genomgående breda ektiljor på golven ger en smakfull känsla mellan sekelskifte och modern New York-studio. Välkomnande hall öppnar upp mot vardagsrummet. Vardagsrummet erbjuder gott om plats för soffgrupp och här finner vi utgång till lägenhetens västvända balkong. Här finns goda förvaringsmöjligheter i form av inbyggda garderober. Köket är smakfullt inrett med vita skåpluckor och maskinell utrustning i rostfritt stål som bryter av. Här finner vi alla tänkbara bekvämligheter såsom kyl och frys, integrerad diskmaskin och inbyggd micro. Separat sovdel med ljusinsläpp från köket. I anslutning till sovdelen har vi det rymliga badrummet med vacker keramikmosaik på golvet utrustat med golvvärme, badkar och tvättmaskin. Varmt välkomna till en mycket fin 1,5:a belägen i ett Stockholms vackraste hus med närhet till Karlaplan, Östermalmstorg och Djurgården.
Brf Storgatan 36 är en mycket välskött bostadsrättsförening med god ekonomi. Föreningen är en så kallad äkta bostadsrättsförening. Bostadsrättsföreningen förvärvade fastigheten 2001 och upplåter 12 lägenheter med bostadsrätt och en lokal med hyresrätt. Inga större renoveringar eller avgiftsförändringar är planerade för tillfället. För mer information gällande föreningens ekonomi se bilagd årsredovisning.
Vacker sekelskiftesfastighet bestående av ett gathus och ett gårdshus. Stambyte och byte av el-central år 2005/06. Renovering av innergårdsfasad, fönster, trapphus och källare  år 2009. För ytterligare information kring fastighetens renoveringar se bilagd årsredovisning. Till lägenheten hör ett källarförråd.

2 rums lägenhet i Stockholm

Bostadsrätt: Lägenhet, 2:a på 37 m², Stockholm

STOCKHOLM

Bostadsrätt, Lägenhet, 3 450 000 kr , 37I ståtlig sekelskiftesfastighet anno 1890 på en av Östermalms mest eftertraktade adresser finner vi denna välplanerade lägenhet med balkong. Takhöjd på 3,60 meter och genomgående breda ektiljor på golven ger en smakfull känsla mellan sekelskifte och modern New York-studio. Välkomnande hall öppnar upp mot vardagsrummet. Vardagsrummet erbjuder gott om plats för soffgrupp och här finner vi utgång till lägenhetens västvända balkong. Här finns goda förvaringsmöjligheter i form av inbyggda garderober. Köket är smakfullt inrett med vita skåpluckor och maskinell utrustning i rostfritt stål som bryter av. Här finner vi alla tänkbara bekvämligheter såsom kyl och frys, integrerad diskmaskin och inbyggd micro. Separat sovdel med ljusinsläpp från köket. I anslutning till sovdelen har vi det rymliga badrummet med vacker keramikmosaik på golvet utrustat med golvvärme, badkar och tvättmaskin. Varmt välkomna till en mycket fin 1,5:a belägen i ett Stockholms vackraste hus med närhet till Karlaplan, Östermalmstorg och Djurgården.
Brf Storgatan 36 är en mycket välskött bostadsrättsförening med god ekonomi. Föreningen är en så kallad äkta bostadsrättsförening. Bostadsrättsföreningen förvärvade fastigheten 2001 och upplåter 12 lägenheter med bostadsrätt och en lokal med hyresrätt. Inga större renoveringar eller avgiftsförändringar är planerade för tillfället. För mer information gällande föreningens ekonomi se bilagd årsredovisning.
Vacker sekelskiftesfastighet bestående av ett gathus och ett gårdshus. Stambyte och byte av el-central år 2005/06. Renovering av innergårdsfasad, fönster, trapphus och källare  år 2009. För ytterligare information kring fastighetens renoveringar se bilagd årsredovisning. Till lägenheten hör ett källarförråd.

Detaljer

Inte upplyst.

Kontakta annonsören

  • Namn:

    Marc Blumenthal
  • Telefon:

    08-667 00 20
  • Länk:

    Visas här!

Se fler annonser här: Stockholm

Få nya bostäder som denna direkt på mail: Börja bevaka
Support
Blogg