1. Start
  2. Bostadsrätter
  3. Stockholms län
  4. Stockholm
  5. A1571060
 
KARTA
1 rums lägenhet i Stockholm

Bostadsrätt: Lägenhet, 1:a på 26 m², StockholmVälkommen till denna optimalt planerade etta med fransk balkong i högt fritt läge mot Karlavägen. Välplanerad med rum för både matplats framför fönstret, sovdel samt sällskapsdel. Kök i anslutning till entrén med bra arbetsytor. Helkaklat badrum med dusch och plats för tvättpelare. Rummet har ett stort fönster samt fransk balkong ut mot Karlavägen helt utan insyn och med underbar utsikt över esplanaden. Förening med mycket god ekonomi med låga, nyligen sänkta avgifter. Centralt läge på Karlavägen med  mycket goda kommunikationer   och  endast ett par hundra meter  till både  Karlaplan och Östermalmstorg.  Perfekt som förstaboende på en av Östermalms bästa adresser.
Bostadsrättsföreningen Forellen 15 består av 91 bostadsrätter och 2  hyres lägenheter samt 3 lokaler med hyresrätt.  Föreningens vind och hyresrätterna utgör en dold tillgång.   Äkta bostadsrättsförening med god ekonomi,  mycket höga  lokalintäkter från bland annat ICA Esplanad  samt låga, nyligen sänkta avgifter. För ytterligare information gällande ekonomin se årsredovisning.
Välskött stambytt fastighet då bl.a samtliga stammar byttes 1996, renovering av fönster utfördes 1996 och målning av trappuppgångar genomfördes 2014. Renovering/byte av husets hissar genomfördes 2014. Till lägenheten hör ett rymligt vindsförråd. Gemensamma tvättstugor  med två bokningsbara rum med två maskiner vardera samt en ”sista-minuten”-maskin.  Trevlig gård med utmöbler och grill samt plats för cyklar. Indragning av fibernät genomfört. Kabel-tv via ComHem.

1 rums lägenhet i Stockholm

Bostadsrätt: Lägenhet, 1:a på 26 m², Stockholm

STOCKHOLM

Bostadsrätt, Lägenhet, 2 550 000 kr , 26Välkommen till denna optimalt planerade etta med fransk balkong i högt fritt läge mot Karlavägen. Välplanerad med rum för både matplats framför fönstret, sovdel samt sällskapsdel. Kök i anslutning till entrén med bra arbetsytor. Helkaklat badrum med dusch och plats för tvättpelare. Rummet har ett stort fönster samt fransk balkong ut mot Karlavägen helt utan insyn och med underbar utsikt över esplanaden. Förening med mycket god ekonomi med låga, nyligen sänkta avgifter. Centralt läge på Karlavägen med  mycket goda kommunikationer   och  endast ett par hundra meter  till både  Karlaplan och Östermalmstorg.  Perfekt som förstaboende på en av Östermalms bästa adresser.
Bostadsrättsföreningen Forellen 15 består av 91 bostadsrätter och 2  hyres lägenheter samt 3 lokaler med hyresrätt.  Föreningens vind och hyresrätterna utgör en dold tillgång.   Äkta bostadsrättsförening med god ekonomi,  mycket höga  lokalintäkter från bland annat ICA Esplanad  samt låga, nyligen sänkta avgifter. För ytterligare information gällande ekonomin se årsredovisning.
Välskött stambytt fastighet då bl.a samtliga stammar byttes 1996, renovering av fönster utfördes 1996 och målning av trappuppgångar genomfördes 2014. Renovering/byte av husets hissar genomfördes 2014. Till lägenheten hör ett rymligt vindsförråd. Gemensamma tvättstugor  med två bokningsbara rum med två maskiner vardera samt en ”sista-minuten”-maskin.  Trevlig gård med utmöbler och grill samt plats för cyklar. Indragning av fibernät genomfört. Kabel-tv via ComHem.

Detaljer

Inte upplyst.

Kontakta annonsören

Se fler annonser här: Stockholm

Få nya bostäder som denna direkt på mail: Börja bevaka
Support
Blogg